YT

 

Wiadomości

Aerospace and Defense Meetings Central Europe Rzeszów

18-01-2022
10-11 Maj 2023, G2A Arena, Jasionka

Konferencja Rzeszów Air Cargo Event

16-01-2023
Urban Lab Rzeszów 3 lutego 2023 roku
Czytaj wszystkie

Aktualności

INNOLOT - przygotowania do II konkursu

29-11-2013

Rozstrzygnięcie I konkursu programu INNOLOT dobiega końca. Ostateczne wyniki konkursu powinny być znane po ukończeniu negocjacji budżetów projektów zakwalifikowanych do finansowania w ciągu kilkunastu najbliższych dni. Informacje o programie sektorowym INNOLOT,  jego  przebiegu i wynikach I konkursu można znaleźć na stronie NCBIR  http://www.ncbir.gov.pl/programy-krajowe/programy-sektorowe/innolot/
 

Obecnie NCBIR przygotowuje się do ogłoszenia II konkursu w 2014 roku z budżetem w wysokości  120 mln zł przeznaczonym na dofinansowanie projektów.  W trakcie przygotowań do konkursu będą weryfikowane zasady dofinansowania (zwiększenie poziomu finansowania firm z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw) oraz opracowana zostanie nowa lista tematów do konkursu.

 

Tematyka II konkursu będzie weryfikowana i aktualizowana przez partnerów, którzy podpisali porozumienie z NCBiR o utworzeniu programu sektorowego INNOLOT.  Zweryfikowana lista tematów do II konkursu musi być zgodna ze strategią badawczą przemysłu lotniczego na lata 2012-2035 opracowaną przez Polską Platformę Technologiczną Lotnictwa i nie może zawierać tematów zakwalifikowanych do finansowania w I konkursie.

 

Główna zasada konkursu, która mówi, że wnioskodawcą może być konsorcjum którego liderem jest partner przemysłowy posiadający możliwość wdrożenia efektów projektu pozostanie bez zmian.

Proszę zainteresowanych o zgłaszanie propozycji tematów do II konkursu. Propozycja powinna zawierać:

  • proponowany tytuł tematyki badawczej,
  • krótki opis problemu badawczego i metod jego rozwiązania,
  • lista partnerów planowanych do rozwiązania problemu,
  • podanie wielkości lidera projektu –  firma zaliczana do MŚP czy do sektora dużych firm,
  • sposób lub metodę zademonstrowania technologii,
  • planowany budżet projektu.

 

Propozycje tematów proszę o wysyłanie do 15 stycznia 2014 na adres mailowy Doliny Lotniczej;

oraz 

Wstecz

Logosy Unijne