YT

 

Wiadomości

Aerospace and Defense Meetings Central Europe Rzeszów

18-01-2022
10-11 Maj 2023, G2A Arena, Jasionka

Konferencja Rzeszów Air Cargo Event

16-01-2023
Urban Lab Rzeszów 3 lutego 2023 roku
Czytaj wszystkie

Aktualności

Safran wzmacnia swoje możliwości produkcyjne w Polsce

08-01-2015

Grupa Safran ogłosiła, że Hispano-Suiza rozpoczyna budowę nowego zakładu przemysłowego w Polsce, inwestycję wspierają polskie władze. Nowy zakład spełni także potrzeby dwóch innych spółek Grupy: Snecmy oraz Techspace Aero, związane z rozwojem programów LEAP i Silvercrest (silniki lotnicze nowej generacji).

 

Zakład produkcyjny zostanie zbudowany do końca roku 2016 w pobliżu zakładu Hispano-Suiza Polska, w Dolinie Lotniczej, prawdziwym centrum przemysłu lotniczego w południowo-wschodniej Polsce. Zakład, o powierzchni 8 000 m², zatrudniać będzie ponad 100 osób.

 

Nowy zakład pomieści dwie linie produkcyjne. Jedną dla Snecmy, produkującą łopatki do turbin niskiego ciśnienia i drugą dla Techspace Aero, produkującą wirniki sprężarki niskiego ciśnienia.

 

Safran działa w Polsce od roku 2001 poprzez swą spółkę Hispano-Suiza, światowego lidera w zakresie przekładni mocy dla silników do samolotów cywilnych i wojskowych oraz helikopterów. Filia Hispano-Suiza Polska w Sędziszowie Małopolskim zatrudnia ponad 550 osób. Grupa korzysta z szerokiej bazy klientów w Polsce, nie tylko w przemyśle lotniczym, lecz także w branży obronnej i bezpieczeństwa współpracując z ponad 30 polskimi dostawcami.

 

Dzięki tym nowym liniom produkcyjnym, Safran będzie wspierać z sukcesem swych klientów w programach lotniczych nowych generacji: Airbus A320neo, Boeing 737 MAX, Comac C919, Citation Longitude firmy Cessna czy także Falcon 5X firmy Dassault Aviation.

 

 

* * * * *

 

Safran jest międzynarodową grupą wysokich technologii, wiodącym dostawcą w dziedzinie lotnictwa  i technologii lotniczych (napędy, wyposażenie), obronności i bezpieczeństwa.

Grupa prowadzi działalność na wszystkich kontynentach i zatrudnia 66 300 osób, w roku 2013 osiągnęła obroty w wysokości 14,7 miliardów euro. Składająca się z wielu spółek Grupa Safran zajmuje, samodzielnie lub z partnerami, pozycje lidera na swych rynkach. Celem sprostania rozwojowi rynków, Grupa inwestuje znaczne środki w badania i rozwój, a w roku 2013 wydatki te wyniosły 1,8 miliarda euro. Safran jest spółką notowaną na giełdzie Euronext w Paryżu i stanowi część indeksu CAC 40.

 

Więcej informacji na www.safran-group.com 

Wstecz

Logosy Unijne