YT

 

Wiadomości

Wizytówki

ANGA Uszczelnienia Mechaniczne Sp. z o.o.

ANGA Uszczelnienia Mechaniczne jest polską, prywatną firmą produkcyjną, utworzoną w 1981 roku. Siedziba naszej firmy jest usytuowana w woj. śląskim, w miejscowości Kozy, w pobliżu Bielska-Białej.
 
ANGA specjalizuje się w technologii uszczelnień, a szczególnie uszczelnień mechanicznych czołowych, które znajdują zastosowanie w różnych urządzeniach z wałem obrotowym m.in. pompach czy wentylatorach.
 
Oferujemy naszym klientom szeroką gamę uszczelnień mechanicznych czołowych: z mieszkami elastomerowymi, metalowymi i z PTFE, wielosprężynkowych pojedynczych i podwójnych, gazodynamicznych (bezkontaktowych) oraz kompaktowych (kartridżowych). Dostarczamy uszczelnienia wraz z instalacjami pomocniczymi, jak również części zamienne. Aby zapewnić wysoką jakość i trwałość naszych produktów, stosujemy w nich nowoczesne materiały: węgliki krzemu, węglik wolframu, ceramikę Al2O3, kompozyty węglowe, stopy tytanu.
 
Od 2005 roku ANGA współpracuje z WSK PZL Rzeszów w obszarze precyzyjnej obróbki części lotniczych. Obecnie większość produkcji lotniczej jest przekazywana do spółki-córki: Aviomechanika, jednakże ANGA chce nadal rozwijać technologię uszczelnień dla lotnictwa i przekazała już kilku potencjalnym klientom z branży lotniczej, kilka typów uszczelnień do testowania.
 
Nasi klienci to producenci pomp, użytkownicy końcowi oraz firmy remontowe z wielu branż przemysłu. Z roku na rok, coraz ważniejszą pozycję w naszej sprzedaży zajmuje eksport . Obecnie około połowy naszej sprzedaży pochodzi z rynków zagranicznych m.in. Niemiec, Hiszpanii, Francji, USA, Czech, Słowacji, Węgier, Belgii, Litwy, Rosji, Litwy czy Szwajcarii.
 
Aby zapewnić naszym klientom najwyższą jakość produktów i nowoczesne rozwiązania techniczne, ANGA wdrożyła System Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001 i AS9100, System Zarządzania Środowiskowego wg normy ISO 14001 i stosuje nowoczesne metody zarządzania produkcją. Rozbudowane zaplecze badawczo-rozwojowe obejmuje laboratorium pomiarowe , laboratorium testowe oraz dział konstrukcyjny projektujący w systemie CAD/CAM.

Kontakt

Adres:
ANGA Uszczelnienia Mechaniczne Sp. z o.o.
43-340 Kozy koło Bielska-Białej
ul. Wyzwolenia 550

Tel.: 33 827 80 00
Faks: 33 827 80 11
E-mail:
www: www.anga.com.pl

Słowa kluczowe

- Części ze stali nierdzewnej i stopów

- Obróbka skrawaniem

- Uszczelnienia