YT

 

Wiadomości

Matryca Kompetencji

23-11-2020
SGPPL "Dolina Lotnicza"

Civil & Military Aeromixer 2021

06-09-2021
28.09.2021, Centrum Konferencyjno-Eventowe na Stadionie Wrocław
Czytaj wszystkie

Wizytówki

Collins Aerospace

Wrocławski zakład mieści się na ponad 11 ha, a swój dynamiczny rozwój rozpoczął od 2010 roku. Zajmujemy się produkcją układów paliwowo-regulacyjnych do silników lotniczych oraz układów, wyrobów i detali hydraulicznych służących do sterowania i kontroli lotu w samolotach lub śmigłowcach.

Collins Aerospace Wrocław jest częścią Collins Aerospace będącego jednym z oddziałów amerykańskiej korporacji United Technologies (UTC). Collins Aerospace jest jednym z największych na świecie dostawców zaawansowanych technologii dla przemysłu lotniczego i obronnego.

Wrocławski zakład zajmuje się produkcją układów paliwowo-regulacyjnych do silników lotniczych oraz układów, wyrobów i detali hydraulicznych służących do sterowania i kontroli lotu w samolotach oraz śmigłowcach. W ramach prac rozwojowych do produkcji wdrażane są nowe podzespoły takie jak: pary suwakowe, obudowy dysz powietrznych, obudowy wentylatorów lotniczych, zawory powietrzne, obudowy napędów, dysz silnika i siłowniki hydrauliczne.

Bardzo ważnym elementem strategii firmy było utworzenie w 2014 r. we Wrocławiu Centrum Badawczo Rozwojowego, w którym są opracowywane, testowane i wdrażane do produkcji zespoły hydrauliczne i paliwowe. Znajdują one zastosowanie we wszystkich nowych samolotach na świecie do których zespoły produkuje UTC Aerospace Systems . Docelowo do roku 2020 w Centrum zatrudnienie znajdzie około 350 inżynierów.

Kontakt

Ul. Bierutowska 65-67

51-317 Wrocław

Tel : 71 714 80 09

Fax : 71 714 80 14

E-mail:

Słowa kluczowe

- Obróbka skrawaniem

- Detale lotnicze

- Hydraulika i pneumatyka