Wiadomości

ATEC - wyniki projektu

17-07-2018
New methods of advanced thermal barrier and environmental barrier coating deposition and characterization

Bezpłatne warsztaty "Siemens dla Przemysłu"

13-03-2018
Poznaj korzyści płynące z Digitalizacji
Czytaj wszystkie

Wizytówki

ERKO Sp. j.

Misja firmy ERKO
 
Naszą misją jest spełnianie potrzeb i oczekiwań klientów w zakresie produkcji i dostarczania wysokiej jakości części lotniczych oraz oprzyrządowania. Wysoka świadomość załogi, odpowiedzialność i nastawienie współpracę oraz etyka i poszanowanie prawa to od 30 lat fundamenty firmy ERKO. Zasady te pozwalają nam budować długotrwałe i partnerskie relacje z kontrahentami i odnosić sukces rynkowy. Stale podnosimy poziom jakości wyrobów i usług oraz poszerzamy zakres naszej działalności dzięki filozofii stopniowego, bezpiecznego rozwoju osiąganego poprzez wzrost kompetencji personelu. Zapewniamy tym samym najwyższą jakość na etapie konstruowania, nadzoru technologicznego, produkcji i sprzedaży zachowując wymogi norm lotniczych.
 
Historia firmy ERKO
 
Firma ERKO została założona w 1981 roku przez inż. Romana Pętlaka. Siedziba firmy znajduje się w Jonkowie koło Olsztyna, a oddział produkcyjny w Czeluśnicy koło Jasła. ERKO zawsze była spółką rodzinną. Obecnie rodzina założyciela nadal aktywnie uczestniczy w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Jesteśmy jednym z wiodących w Polsce producentów różnego typu końcówek i złączek kablowych oraz narzędzi do prac elektrycznych. W roku 2007 firma ERKO rozpoczęła współpracę z WSK "PZL-Rzeszów" S.A. (należącą do koncernu UTC) w zakresie produkcji detali blaszanych do silników lotniczych. Tym samym spółka zdecydowała się na rozwój drugiej działalności podstawowej w zakresie produkcji części i oprzyrządowania dla sektora lotniczego. Własne biura konstrukcyjne, zaawansowana technologia produkcji oraz nowoczesny i wszechstronny park maszynowy pozwalają nam szybko reagować na indywidualne potrzeby Klienta.

Kontakt

Siedziba główna:
ul. Ks. Jana Hanowskiego 7
11-042 Jonkowo (k. Olsztyna)
woj. warmińsko-mazurskie
tel./fax: 089 512 92 73
e-mail:
 
Oddział produkcji lotniczej w Czeluśnicy:
Czeluśnica 80
38-204 Tarnowiec (k. Jasła)
woj. podkarpackie
tel./fax: 013 44 555 88
e-mail:

Kooperacja

Aktualnie produkcja części lotniczych odbywa się w zakładzie produkcyjnym w Czeluśnicy koło Jasła, gdzie zajmujemy się głównie obróbką blach oferując produkcję mało i średnio-gabarytowych detali i złożeń blaszanych tj. wsporniki, tulejki. Oferujemy technologię obróbki blach z zastosowaniem procesów gięcia, wycinania itp., oraz procesów specjalnych takich jak obróbka cieplna. W naszych planach jest wdrożenie technologii nitowania, zgrzewania, cięcia laserem, lutowania oraz spawania. Firma ERKO jest także w stanie zaoferować produkcję detali wykorzystując operacje technologiczne tj. obróbka elektroiskrowa i elektromechaniczna (ECM, EDM), toczenie, frezowanie, cechowanie. Dla naszych klientów wykonujemy również specjalistyczne oprzyrządowanie jak np. wykrojniki, tłoczniki, formy wtryskowe, formy odlewnicze i inne.

Słowa kluczowe

- Części ze stali nierdzewnej i stopów

- Detale lotnicze

- Formowanie blach

- Frezowane CNC

- Matryce odlewnicze

- Narzędzia dla przemysłu lotniczego

- Obróbka elektro-chemiczna

- Obróbka plastyczna

- Obróbka skrawaniem

- Oprzyrządowanie

- Podzespoły i zespoły lotnicze

- Przyrządy dla przemysłu lotniczego, remonty urządzeń