YT

 

Wiadomości

Wizytówki

ERKO spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa

Misja, Wizja, Wartości

 

Misja: Dostarczmy Klientom wysokiej jakości dedykowane produkty i rozwiązania zwiększające efektywność i bezpieczeństwo w przemyśle.

 

Wizja: Być w gronie strategicznych dostawców zaawansowanych technologicznie produktów i rozwiązań dla przemysłu.

 

Wartości:

1. Zaangażowanie

2. Współpraca

3. Kreatywność

4. Profesjonalizm

5. Odpowiedzialność

6. Uczciwość

 

Historia firmy ERKO

Firma ERKO została założona w 1981 roku przez inż. Romana Pętlak. Siedziba firmy znajduje się w Jonkowie koło Olsztyna, a oddział produkcyjny w Czeluśnicy koło Jasła. ERKO zawsze była spółką rodzinną. Obecnie rodzina założyciela nadal aktywnie uczestniczy w zarządzaniu przedsiębiorstwem.

Od ponad 35 lat jest jednym z wiodących Producentów różnego typu końcówek i złączek kablowych oraz narzędzi do prac elektrycznych.

Jesteśmy producentem wyrobów obrabianych metodami skrawania oraz formowania plastycznego na zimno stosowanych m.in. w zespołach hydrauliki siłowników do układów sterowania oraz rurowych stosowanych w lotniczych silnikach turbowentylatorowych, mających zastosowanie w samolotach i śmigłowcach oraz oprzyrządowania technologicznego używanego do wsparcia produkcji, montażu i pomiarów. W roku 2007 firma ERKO rozpoczęła współpracę z WSK "PZL-Rzeszów" S.A. (należącą do koncernu UTC) w zakresie produkcji detali blaszanych do silników lotniczych. Tym samym spółka zdecydowała się na rozwój drugiej działalności podstawowej w zakresie produkcji części i oprzyrządowania dla sektora lotniczego.

Produkcja oprzyrządowania prowadzona jest w oparciu o nowoczesny park maszynowy, a także zaawansowane metody zarządzania procesami produkcyjnymi.

W ostatnich latach zajęliśmy się także liniami i maszynami automatyzującymi procesy produkcyjne, spełniając potrzeby naszych Klientów.

Dzięki stałemu rozwojowi kompetencji oraz bogatemu i nowoczesnemu parkowi maszynowemu, w ciągłej produkcji znajdują się tysiące wyrobów. Własne, innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne, pozwalają nam na zapewnienie konkurencyjności oferowanych produktów oraz na szybkie reagowanie na potrzeby rynku.

Asortyment firmy ERKO znajduje zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, a w szczególności tam, gdzie Klient stawia najwyższe wymagania dotyczące trwałości i jakości zastosowanym materiałom w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Istotnym obszarem działalności naszej firmy jest spełnianie wymagań dotyczących produktów między innymi dla lotnictwa.

Kontakt

Siedziba główna:

ul. ks. Jana Hanowskiego 7

11-042 Jonkowo (k. Olsztyna)

woj. warmińsko-mazurskie

tel./fax: 089 512 92 73

e-mail:

www.erko.pl/aero

 

Oddział produkcji lotniczej w Czeluśnicy:

Czeluśnica 80

38-204 Tarnowiec (k. Jasła)

woj. podkarpackie

tel./fax: 013 44 555 88

e-mail:

Kooperacja

Aktualnie produkcja części lotniczych odbywa się w zakładzie produkcyjnym w Czeluśnicy koło Jasła, gdzie zajmujemy się głównie obróbką blach oferując produkcję mało i średnio-gabarytowych detali i złożeń blaszanych tj. wsporniki, tulejki. Oferujemy technologię obróbki blach z zastosowaniem procesów gięcia, wycinania itp., oraz procesów specjalnych takich jak obróbka cieplna. W naszych planach jest wdrożenie technologii nitowania, zgrzewania, cięcia laserem, lutowania oraz spawania. Firma ERKO jest także w stanie zaoferować produkcję detali wykorzystując operacje technologiczne tj. obróbka elektroiskrowa i elektromechaniczna (ECM, EDM), toczenie, frezowanie, cechowanie. Dla naszych klientów wykonujemy również specjalistyczne oprzyrządowanie jak np. wykrojniki, tłoczniki, formy wtryskowe, formy odlewnicze i inne.

Słowa kluczowe

- Części ze stali nierdzewnej i stopów

- Detale lotnicze

- Formowanie blach

- Frezowane CNC

- Matryce odlewnicze

- Narzędzia dla przemysłu lotniczego

- Obróbka elektro-chemiczna

- Obróbka plastyczna

- Obróbka skrawaniem

- Oprzyrządowanie

- Podzespoły i zespoły lotnicze

- Przyrządy dla przemysłu lotniczego, remonty urządzeń