Wiadomości

Aerospace and Defense Meetings Central Europe Rzeszów 21 - 23 maj 2019 r.

19-09-2018
Nabór wniosków o dofinansowanie udziału

MACHTOOL 2019

30-05-2019
„Digital Services – wyższa produktywność w cyfrowym świecie wytwarzania”
Czytaj wszystkie

Wizytówki

McBraida Polska Sp. z o.o.

McBraida Polska Sp. z o.o. jest oddziałem McBraida Plc. Firma będzie zajmowała się produkcją wysokoprecyzyjnych elementów do silników lotniczych oraz innych komponentów dla przemysłu lotniczego np. komponenty szkieletu, systemy kontroli, itp. Nowy zakład stworzy miejsca pracy dla wykwalifikowanych inżynierów, techników, operatorów obrabiarek sterowanych numerycznie, specjalistów oraz kadry zarządzającej. Produkowane elementy dostarczane będą do producentów OEM na całym świecie, wspierając większość programów z sektora lotniczego zarówno cywilnego jak i militarnego.
 
McBraida Polska Sp. z o.o. posiada Koncesję № B-018/2011 na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie obrotu wyrobami o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym, nadaną przez MSWiA.
 
Inwestycja będzie zlokalizowana w Tajęcinie na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego AEROPOLIS, w obszarze Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC. Planowane rozpoczęcie produkcji pod koniec 2012r.
 
McBraida Plc została założona w 1954r. Siedziba firmy mieści się w Bristolu w Anglii. McBraida Plc jest dostawcą wysokoprecyzyjnych komponentów dla przemysłu lotniczego na skalę międzynarodową. Wykorzystując nowoczesne technologie firma zapewnia światowej klasy poziom jakości w zakresie obróbki części o różnorodnym przekroju oraz średnicy do 400 mm. Na bazie wieloletniego doświadczenia firma oferuje swoim klientom kompleksowe usługi, doradztwo oraz nadzór całego cyklu życia produktu począwszy od wstępnej koncepcji poprzez etap rozwoju produktu, aż po zapewnienie wieloletniej produkcji. Efektywna współpraca z łańcuchem dostawców oraz dobry kontakt z klientami umożliwia firmie McBraida Plc sprawne zaopatrywanie w indywidualne części maszyn, podzespoły, zestawy części jak i zintegrowane pakiety wchodzące w skład silników. Do naszych głównych klientów należą Rolls-Royce, AgustaWestland, BAE Systems.

Kontakt

McBraida Polska Sp. z o.o.
Tajęcina 107
36-002 Jasionka
Polska
Tel: +48 17 740 98 08
Sprzedaż:

Kariera

Osoby zainteresowane pracą w firmie McBraida Polska Sp. z o.o. zapraszamy do przesłania dokumentów aplikacyjnych w języku angielskim i polskim (CV oraz list motywacyjny) na adres:

Kooperacja

Zakres działalności:
  • Projektowanie dla produkcji doświadczalnej (NPI – wdrażanie  nowych produktów)
  • Kompleksowe usługi z zakresu produkcji komponentów z materiału o wielkości do średnicy 400 mm (pierścienie, łożyska, łączniki, regulatory, przegrody, złącza, kołnierze, dystrybutory, oprawy, klucze, dźwignie, filtry, ramy, tuleje, zawory, nakrętki, etc.)
  • Usługa obejmuje zakup materiału, obróbkę mechaniczną, przeprowadzenie wymaganych procesów specjalnych (obróbki cieplnej  oraz powłok specjalnych), montaż dodatkowych elementów oraz testowanie
  • Zaopatrzenie gotowych komponentów oraz serwis  posprzedażowy
  • Główne produkty – pierścienie, części pryzmatyczne, komponenty drobne
  • Przemysł lotniczy  (elementy silników , skrzyni biegów, rotacyjnych i umocowanych części skrzydeł), przemysł transportu  wodnego, naprawa , remont i rekalibrowanie
  • Produkty na bazie stali oraz stali nierdzewnej, stopów na bazie niklu, tytanu  oraz aluminium

Słowa kluczowe

- Części ze stali nierdzewnej i stopów

- Obróbka skrawaniem

- Części i zespoły podwozi

- Podzespoły dla śmigłowców i samolotów

- Produkcja podzespołów do samolotów