YT

 

Wiadomości

Aerospace and Defense Meetings Central Europe Rzeszów

18-01-2022
10-11 Maj 2023, G2A Arena, Jasionka

Konferencja Rzeszów Air Cargo Event

16-01-2023
Urban Lab Rzeszów 3 lutego 2023 roku
Czytaj wszystkie

Wizytówki

McBraida Polska Sp. z o.o.

McBraida Polska Sp. z o.o. jest oddziałem McBraida Plc. Firma zajmuje się produkcją wysokoprecyzyjnych elementów do silników lotniczych oraz innych komponentów dla przemysłu lotniczego np. komponenty szkieletu, systemy kontroli, itp. Zakład tworzy miejsca pracy dla wykwalifikowanych inżynierów, techników, operatorów obrabiarek sterowanych numerycznie, specjalistów oraz kadry zarządzającej. Produkowane elementy dostarczane są do producentów OEM na całym świecie, wspierając większość programów z sektora lotniczego zarówno cywilnego jak i militarnego.

 

McBraida Polska Sp. z o.o. posiada Koncesję № B-018/2011 na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie obrotu wyrobami o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym, nadaną przez MSWiA.

 

Zakład zlokalizwoany jest w Tajęcinie na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego AEROPOLIS, w obszarze Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC. Firma zaczeła produkcję w roku 2013 i od tego czasu stale zwiększa zatrudnienie i wzmacnia swoją pozycje na rynku przemysłu lotniczego.

 

McBraida Plc została założona w 1954r. Siedziba firmy mieści się w Bristolu w Anglii. McBraida Plc jest dostawcą wysokoprecyzyjnych komponentów dla przemysłu lotniczego na skalę międzynarodową. Wykorzystując nowoczesne technologie firma zapewnia światowej klasy poziom jakości w zakresie obróbki części o różnorodnym przekroju oraz średnicy do 400 mm. Na bazie wieloletniego doświadczenia firma oferuje swoim klientom kompleksowe usługi, doradztwo oraz nadzór całego cyklu życia produktu począwszy od wstępnej koncepcji poprzez etap rozwoju produktu, aż po zapewnienie wieloletniej produkcji. Efektywna współpraca z łańcuchem dostawców oraz dobry kontakt z klientami umożliwia firmie McBraida Plc sprawne zaopatrywanie w indywidualne części maszyn, podzespoły, zestawy części jak i zintegrowane pakiety wchodzące w skład silników. Do naszych głównych klientów należą Rolls-Royce, AgustaWestland, BAE Systems, Pratt & Whitney, Safran, MTU, ITP, Collins.

Kontakt

McBraida Polska Sp. z o.o.

Tajęcina 107

36-002 Jasionka

Polska

Tel: +48 17 740 98 00

Kariera

Osoby zainteresowane pracą w firmie McBraida Polska Sp. z o.o. zapraszamy do przesłania dokumentów aplikacyjnych w języku angielskim i polskim (CV oraz list motywacyjny) na adres:

Kooperacja

Zakres działalności:

  • Projektowanie dla produkcji doświadczalnej (NPI – wdrażanie  nowych produktów) oraz wsparcie przy projektach DFM (Design for Manufacturing)
  • Kompleksowe usługi z zakresu produkcji komponentów z materiału o wielkości do średnicy 400 mm (pierścienie, łożyska, łączniki, regulatory, przegrody, złącza, kołnierze, dystrybutory, oprawy, klucze, dźwignie, filtry, ramy, tuleje, zawory, nakrętki, etc.)
  • Usługa obejmuje zakup materiału, obróbkę mechaniczną, przeprowadzenie wymaganych procesów specjalnych (obróbki cieplnej  oraz powłok specjalnych), montaż dodatkowych elementów oraz testowanie
  • Zaopatrzenie gotowych komponentów oraz serwis  posprzedażowy
  • Główne produkty – Pierścienie frezowane i toczone o wysokiej złożoności; obudowy łożysk, piasty, wały, pierścienie uszczelniające, kształtki rurowe, wtryskiwacze paliwowe i olejowe wraz z możliwością przeprowadzenia pełnego testu funkcjonalności
  • Przemysł lotniczy  (elementy silników , przekładni lotniczych, cześci rotacyjnych i elemty części skrzydeł)
  • Produkty na bazie stali oraz stali nierdzewnej, stopów na bazie niklu (Inconel 718 i 625), tytanu, Hatelloy X  oraz aluminium

Słowa kluczowe

- Części ze stali nierdzewnej i stopów

- Obróbka skrawaniem

- Części i zespoły podwozi

- Podzespoły dla śmigłowców i samolotów

- Produkcja podzespołów do samolotów

- Uszczelnienia

- Detale lotnicze

- Wsporniki łożysk

- Wtryskiwacze olejowe