YT

 

Wiadomości

Wizytówki

MTU Aero Engines Polska Sp. z o.o.

Spółka MTU Aero Engines Polska  rozpoczęła produkcję podzespołów do silników lotniczych w kwietniu 2009 roku. W ciągu pięciu lat poziom zatrudnienia w zakładzie wzrósł z 200 do 500 wykwalifikowanych specjalistów. Dziś, 10 lat od rozpoczęcia działalności, liczy ponad 900 pracowników.

MTU Aero Engines Polska prowadzi prace badawczo-rozwojowe,  produkuje  podzespoły i łopatki do silników, które napędzają m.in. rodzinę samolotów Airbus A320, Airbus A380, Boeing 787 – Dreamliner/777X, a także do samolotów biznesowych typu Cessna czy Gulfstream oraz do turbiny gazowej serii LM6000. Zakład w Tajęcinie zajmuje się także montażem turbin niskiego ciśnienia do wyżej wymienionych samolotów oraz  turbin najnowszej generacji silników GTF, jak również montażem centralnej części turbin.

MTU Aero Engines Polska specjalizuje się także w naprawach części silników lotniczych, w tym przewodów rurowych i elementów osprzętu zewnętrznego. Zakres działalności Zakładu w Tajęcinie obejmuje również zarządzanie częściami do silnika V2500. Do zadań MTU Aero Engines Polska należą: zakup i certyfikacja jakościowa części, prace konstrukcyjne oraz obsługa logistyczna.

Zakład jest częścią całego procesu, od rozwoju (projekty związane z aerodynamiką, wytrzymałością materiałów czy optymalizacją termiczną ) poprzez produkcję, aż do napraw.

Priorytetowe znaczenie dla firmy mają wysokie standardy jakości i bezpieczeństwa pracy oraz wartości, takie jak wzajemny szacunek, praca zespołowa  oraz ciągłe doskonalenie, które definiują naszą kulturę organizacyjną. Innowacyjna firma z branży lotniczej, jaką jest MTU Aero Engines Polska, zatrudnia wysoko wykwalifikowanych i zaangażowanych pracowników. Kluczem do naszego sukcesu jest odpowiednio dobrany zespół, w skład którego wchodzą zarówno doświadczeni specjaliści, jak i młodzi, utalentowani absolwenci.

Stosowanie najwyższych standardów w zakresie polityki personalnej, zostało potwierdzone sześciokrotnie uzyskanym prestiżowym certyfikatem  „Top Employer Polska”.

Współpracując z wybranymi uczelniami wyższymi, firma systematycznie poszukuje studentów, oferując im możliwość zdobycia praktycznego doświadczenia poprzez staże zawodowe w ramach programu „Napęd dla Twojej przyszłości”. Ponadto Spółka aktywnie wspiera projekty na rzecz społeczności lokalnej poprzez zaangażowanie w działania, m.in. edukacyjne, prozdrowotne czy sportowe. Najnowszym projektem realizowanym w ramach wolontariatu pracowniczego firmy jest lotniczy plac zabaw MTUlandia w Rzeszowie.

Kontakt

MTU Aero Engines Polska Sp. z o.o.

 

Tajęcina 108

36-002 Jasionka

Polska

Kariera

Osoby zainteresowane pracą w firmie MTU Aero Engines Polska Sp. z o.o. zapraszamy do przesłania swoich dokumentów aplikacyjnych w języku polskim  lub angielskim poprzez formularz: https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=b7cca30d7e724b16a2da8741d3b630ee

Słowa kluczowe

- Części ze stali nierdzewnej i stopów

- Łopatki turbin

- Obróbka skrawaniem

- Rurki

- Obróbka cieplna

- Łopatki robocze i kierujące turbin

- Przyrządy dla przemysłu lotniczego, remonty urządzeń

- Wirniki turbin