Wiadomości

Bezpłatne warsztaty "Siemens dla Przemysłu"

13-03-2018
Poznaj korzyści płynące z Digitalizacji
Czytaj wszystkie

Wizytówki

MTU Aero Engines Polska Sp. z o.o.

MTU Aero Engines Polska jest najmłodszym oddziałem firmy MTU Aero Engines AG położonym w południowo-wschodniej Polsce. Powstał na siedmiohektarowej działce obok lotniska w Rzeszowie i rozpoczął działalność na początku kwietnia 2009 roku. Nowa spółka firmy MTU GmbH projektuje i wytwarza łopatki kierownicze i wirujące do turbin niskiego ciśnienia, dyski i pierścienie wirujące do silników lotniczych oraz montuje turbiny niskiego ciśnienia i naprawia części silników lotniczych.

 

W zakładzie pracuje się przy użyciu najnowocześniejszych technologii i maszyn. Dzięki ich wyjątkowości firma MTU jest znana na całym świecie. „W polskiej Dolinie Lotniczej stworzyliśmy Ośrodek Specjalistyczny w zakresie niechłodzonych łopatek turbinowych dla wszystkich przyszłych cywilnych programów zespołów napędowych MTU do silników lotniczych”, wyjaśnił Egon Behle, CEO firmy MTU GmbH.

 

Zakład ruszył zatrudniając ok. 200 pracowników. Do 2012 roku zatrudnienie powinno wzrosnąć do ponad 400 osób. Obecnie w Rzeszowie pracuje około 380 osób.  Krzysztof Zuzak, dyrektor MTU Aero Engines Polska wyjaśnia: „Mogliśmy pozyskać wysoko wykwalifikowanych polskich inżynierów, którzy odbyli specjalistyczne szkolenie w Niemczech.” W trzech niemieckich zakładach MTU: w Monachium, Ludwigsfelde i Hanowerze większość załogi ukończyła sześcio- i dziewięciomiesięczne szkolenia.

 

Firma MTU Aero Engines zatrudnia 7900 pracowników i jest jednym z największych na świecie producentów zespołów napędowych do silników lotniczych. W roku budżetowym 2010 firma osiągnęła obrót w wysokości 2,7 miliarda euro. Jest największym na świecie niezależnym podmiotem świadczącym usługi w zakresie konserwacji cywilnych zespołów napędowych. W branży wojskowej przedsiębiorstwo jest strategicznym partnerem Niemieckich Sił Zbrojnych w zakresie niemal wszystkich lotniczych zespołów napędowych. Pod względem technologicznym firma MTU zajmuje czołową pozycję wśród firm w przemyśle lotniczym.

Kontakt

MTU Aero Engines Polska Sp. z o.o.

 

Tajęcina 108

36-002 Jasionka

Polska

www.mtupolska.com

Justyna Daszykowska-Lonc

tel 17 7710 482

Kariera

Osoby zainteresowane pracą w firmie MTU Aero Engines Polska Sp. z o.o. zapraszamy do przesłania swoich dokumentów aplikacyjnych w języku polskim i angielskim (CV oraz list motywacyjny) na adres:

Słowa kluczowe

- Części ze stali nierdzewnej i stopów

- Łopatki turbin

- Obróbka skrawaniem

- Rurki

- Obróbka cieplna

- Łopatki robocze i kierujące turbin

- Przyrządy dla przemysłu lotniczego, remonty urządzeń

- Wirniki turbin