YT

 

Wiadomości

Aerospace and Defense Meetings Central Europe Rzeszów

18-01-2022
10-11 Maj 2023, G2A Arena, Jasionka

Konferencja Rzeszów Air Cargo Event

16-01-2023
Urban Lab Rzeszów 3 lutego 2023 roku
Czytaj wszystkie

Wizytówki

Podkarpackie Zakłady Mechaniczne Sp. z o.o. s.k.

Podkarpackie Zakłady Mechaniczne działają na rynku od 1980 roku. Wcześniej pod nazwą Zakłady Mechaniczne RUFUS. Nasza siedziba znajduje się Dębicy, gdzie zlokalizowane są biura projektowe i technologiczne, 4 hale produkcyjne, 2 magazyny oraz dyrekcja zakładu.

Od początku istnienia przedsiębiorstwo związane jest z branżą metalowo – maszynową, na potrzeby której projektuje i produkuje wszelkiego rodzaju elementy metalowe aż po całe linie produkcyjne wraz z automatyką, sterowaniem oraz wykorzystaniem robotyki.

Jesteśmy dostawcą usług i wyrobów dla przemysłu m.in.: oponiarskiego, górniczego, motoryzacyjnego, wojskowego, hutniczego, lotniczego, metalurgicznego, kolejowego, transportowego, chemicznego, budowlanego, papierniczego, konstrukcyjnego. Zajmujemy się również utrzymaniem ruchu w fabrykach naszych Klientów.

Skupiamy najlepszych specjalistów z bogatym i wieloletnim doświadczeniem. Zakłady Mechaniczne zatrudniają obecnie 194 osoby. Całkowita powierzchnia produkcyjna wynosi ponad 15.000 m2, a nasz park maszynowy, to ponad 100 maszyn i urządzeń.

Realizujemy zamówienia w zakresie projektowania, wykonania oraz wdrożenia produktówi usług według specyfikacji Klienta. Jesteśmy w stanie zrealizować najbardziej skomplikowane przedsięwzięcie – od fazy projektu do momentu ostatecznego wdrożenia. Dzięki temu gwarantujemy terminowość, rzetelność, seryjność, powtarzalność i profesjonalizm wykonywanych przez nas prac.
Poziom wykonywanych przez nas produktów i usług spełnia najwyższe światowe standardy,co zostało potwierdzone wieloma certyfikatami. Posiadamy koncesję Ministra Spraw Wewnętrznych na wykonywanie wyrobów wojskowych.

Posiadamy własny Dział Kontroli Jakości, wyposażony m.in. w portalową maszynę do precyzyjnych pomiarów, wszelki niezbędny sprzęt oraz wysokiej klasy specjalistów ds. jakości, a także stanowiska pomiarowe na wydziałach produkcyjnych. Wyposażenie to jest stale modernizowane, co umożliwia nam prowadzenie badań podstawowych i specjalistycznych, a dodatkowy nadzór nad naszymi wyrobami prowadzony jest z zewnątrz przez Rejonowego Przedstawiciela Wojskowego, jak również pracowników naukowych Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie.

Posiadamy własny Dział Konstrukcyjny, który realizuje prace w zakresie:

- Projektowanie urządzeń prototypowych na zlecenie klienta
- Projektowanie i wykonawstwo dokumentacji maszyn, automatów i oprzyrządowania
- Wykonywanie dokumentacji technicznej na podstawie powierzonej koncepcji
- Tworzenie koncepcji i wizualizacji 3D

Posiadamy również Dział Technologii oraz Dział Automatyki.

Firma od kilkunastu lat dynamicznie się rozwija, zwiększając zakres swojej działalnościoraz paletę oferowanych usług.

Nasza działalność koncentruje się na automatyzacji procesów produkcyjnych
oraz na dostarczaniu naszym Klientom m.in.:
- linii technologiczne i produkcyjnych
- maszyn i urządzeń
- części i podzespołów mechanicznych
- systemów magazynowania
- systemów transportu technologicznego
- manipulatorów, przenośników, transporterów

Automatyzacja zarówno dużych jak i małych procesów oparta jest o innowacyjne rozwiązania naszego biura konstrukcyjnego w oparciu o politykę optymalizacji kosztów i zwiększenia wydajności produkcji.

W odróżnieniu do innych firm zajmujących się automatyzacją głównie w oparciu o robotykę, PZM skupia się przede wszystkim na automatyzacji średnich i małych procesów z wykorzystaniem manipulatorów, podajników, systemów transportu i pozycjonowania.

Tworzymy koncepcję w oparciu o przedstawiony problem, a następnie wdrażamy cały proces u klienta w firmie.

Dostarczamy certyfikaty CE oraz pełne zaplecze software.

Oferujemy kompleksową obsługę projektu – począwszy od potrzeb Klienta poprzez stworzenie modelu funkcjonalnego proponowanego rozwiązania, aż do wykonania dokumentacji konstrukcyjnej poprzez integrowanie układów aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki do układów zasilania w media włącznie.

 

W ramach PZM w 2016 roku powołaliśmy nowy podmiot – Południowa Grupa Handlowa.

Południowa Grupa Handlowa (PGH) dostarcza swoim Klientom:
- narzędzia obróbki skrawaniem oraz łożyska, tuleje, prowadnice i tarcze szlifierskie, które charakteryzują się większą efektywnością, mniejszą zużywalnością, większą użytecznością i solidnością, która wymagana w procesie utrzymania ruchu w firmach produkcyjnych, aby mogły one dostarczać swoim odbiorcom najwyższej klasy usługę w najlepszym terminie. Bogata oferta nowoczesnej geometrii i gatunków powyższego asortymentu oraz zwiększone parametry skrawania, które charakteryzują się małą ilością braków i mniejszą ilością zmiany narzędzi powodują ulepszenie proces, co w efekcie daje znaczne zmniejszenie kosztów produkcji i przez to zwiększają dochodowość firmy;

- asortyment BHP, który charakteryzuje się większą odpornością, mniejszą zużywalnością i solidnością wykonania, tak aby spełniał najwyższe jakościowe oczekiwania Klienta, jak i zapewniał pracownikom najwyższym poziom bezpieczeństwa. Są to produkty chroniące środowisko i zwiększające bezpieczeństwo ludzi i ich majątku.

- nanotechnologię w postaci innowacyjnych powłok poliuretanowych, środków superhydrofobicznych i olejofobicznych, które w połączeniu w powyższym asortymentem przemysłowym oraz BHP umożliwiają Klientom zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w swoich przedsiębiorstwach, co ostatecznie prowadzi do optymalizacji kosztów. Te innowacyjne środki są stanie zrewolucjonizować koszty utrzymania w zakładach pracy. Środki te świetnie chronią przed rdzą / korozją, zabrudzeniami, oblodzeniem, wilgocią i zapewnia właściwości samoczyszczące oraz chroni przed oblodzeniem. Wszystkie powyższe produkty posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty i atesty. Południowa Grupa Handlowa jest bezpośrednim dystrybutorem powyższych produktów. Środki olejofobowe oraz hydrofobowe świetnie chronią przed rdzą / korozją, zabrudzeniami, oblodzeniem, wilgocią i zapewnia właściwości samoczyszczące oraz chroni przed oblodzeniem. Pokryta powierzchnia zyskuje właściwości superdhydrofobiczne oraz olejofobiczne, dzięki czemu różnego rodzaju płyny praktycznie nie mają fizycznego kontaktu z pokrytą powierzchnią. 

Kontakt

ul. Świętosława 272
39-200 Dębica

tel: 14 670 51 81
fax: 14 670 51 72
e-mail: biuro@p-zm.com 
e-mail: biuro@p-gh.pl 
www.p-zm.com
www.p-gh.pl 

Kariera

http://p-zm.com/kariera/ 

Słowa kluczowe

- Cięcie laserem

- Cięcie strumieniem wody

- Części zamienne

- Części ze stali nierdzewnej i stopów

- Detale lotnicze

- Dokumentacja techniczna

- Doradztwo techniczne

- Frezowane CNC

- Gospodarka Narzędziowa (tool management)

- Hydraulika i pneumatyka

- Narzędzia dla przemysłu lotniczego

- Obrabiarki, centra obróbcze

- Obróbka plastyczna

- Obróbka skrawaniem

- Oprzyrządowanie

- Produkcja podzespołów do samolotów

- Przyrządy dla przemysłu lotniczego, remonty urządzeń

- Remonty, naprawy i modernizacje maszyn.