Wiadomości

Aerospace and Defense Meetings Central Europe Rzeszów 21 - 23 maj 2019 r.

19-09-2018
Nabór wniosków o dofinansowanie udziału

MACHTOOL 2019

30-05-2019
„Digital Services – wyższa produktywność w cyfrowym świecie wytwarzania”
Czytaj wszystkie

Wizytówki

Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o.

Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o. o. należące do firmy Sikorsky Aircraft Corporation,  to jeden z największych w Polsce producentów statków powietrznych, a także największy zakład  produkcyjny koncernu Lockheed Martin poza granicami Stanów Zjednoczonych.

Firma jest kluczowym członkiem oraz jednym z założycieli Stowarzyszenia Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego Dolina Lotnicza.

Od 2007 r. głównym inwestorem, stymulatorem rozwoju i właścicielem 100% akcji PZL Mielec jest Sikorsky Aircraft Corporation (SAC), światowy lider w produkcji śmigłowców należący do koncernu Lockheed Martin Corporation. 

PZL Mielec posiadają w pełni funkcjonalną linię produkcyjną, centrum montażu ostatecznego oraz nowoczesne centrum badań i prób statków powietrznych. Od ponad 81 lat mieleckie zakłady projektują, produkują oraz serwisują samoloty i śmigłowce, a swoją ugruntowaną pozycję na rynku potwierdzają obecnością w wykazie przedsiębiorców o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym w kraju.

Flagowe produkty PZL Mielec to wielozadaniowy helikopter S-70i Black Hawk oraz samolot M28 w wersji cywilnej i militarnej.

PZL Mielec mogą się także poszczycić dostawami struktur lotniczych  do wielu klientów na całym świecie. Obecnie firma zatrudnia ponad 1600 osób, w tym wysoko wykwalifikowaną kadrę inżynieryjno-techniczną oraz produkcyjną cenioną na arenie międzynarodowej, szczególnie za wysoką jakość
i terminowość dostaw.

Kontakt

Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o.

ul. Wojska Polskiego 3, 39-300 Mielec, POLSKA

e-mail: pzl@lmco.com

Numer KRS 0000051791

NIP 817-17-20-432

REGON 690573796

Słowa kluczowe

- Obróbka skrawaniem

- Obróbka cieplna

- Obróbka cieplno-chemiczna

- Badania materiałów

- Badania nieniszczące

- Druk i skan 3D

- Frezowane CNC

- Obrabiarki, centra obróbcze

- Obróbka plastyczna

- Szkolenia lotnicze

- Naprawy i przeglądy samolotów