YT

 

Wiadomości

Aerospace and Defense Meetings Central Europe Rzeszów

18-01-2022
10-11 Maj 2023, G2A Arena, Jasionka

Konferencja Rzeszów Air Cargo Event

16-01-2023
Urban Lab Rzeszów 3 lutego 2023 roku
Czytaj wszystkie

Wizytówki

Śląskie Centrum Naukowo-Technologiczne Przemysłu Lotniczego Sp. z o.o.

Śląskie Centrum Naukowo – Technologiczne Przemysłu Lotniczego Sp. z o. o., zajmuje się wytwarzaniem i badaniem kompozytowych elementów konstrukcyjnych utwardzanych metodą autoklawową.
 
Mimo że Centrum ukierunkowane jest na świadczenie usług dla przemysłu lotniczego, co powoduje konieczność stosowania bardzo wysokich standardów we wszystkich obszarach działalności, to jego celem jest, aby technologie stosowane dotychczas w lotnictwie wdrażać w innych dziedzinach – m.in. w przemyśle szkutniczym, motoryzacji, kolejnictwie i energii wiatrowej, gdzie konieczne jest zastosowanie lekkich i wytrzymałych materiałów oraz zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników.
 
Śląskie Centrum Naukowo – Technologiczne Przemysłu Lotniczego Sp. z o. o przygotowane jest do towarzyszenia klientom na każdym etapie powstawania konstrukcji kompozytowych – od projektowania po wytwarzanie i badanie gotowych elementów. Stosowana technologia oraz urządzenia techniczne pozwalają nam na zachowanie najwyższej jakości usług, których końcowym rezultatem ma być produkt idealnie spełniający przyjęte na etapie projektowania parametry.
 
Głównym elementem uruchamianego Centrum jest zakład konstrukcji kompozytowych, w którym wykonywane są elementy kompozytowe z zastosowaniem preimpregnowanych tkanin utwardzanych w technologii autoklawowej, a wytworzone elementy mogą być obrabiane z największą precyzją dzięki wykorzystaniu 5-osiowego centrum frezarskiego o dużej przestrzeni roboczej.
 
Z kolei w laboratorium prób statycznych będącym częścią składową Centrum możliwe jest prowadzenie wszelkiego rodzaju badań wytrzymałościowych i nieniszczących materiałów kompozytowych i kompletnych konstrukcji lub ich elementów z zastosowaniem najnowocześniejszych urządzeń badawczo – pomiarowych.

Kontakt

Śląskie Centrum Naukowo Technologiczne Przemysłu Lotniczego Sp. z o.o.
ul. Nad Białką 25
43-502 Czechowice - Dziedzice
 
Tel.: +48 (32) 779 60 00
Fax: +48 (32) 779 60 99
e-mail:
 
 
Sąd Rejonowy w Katowicach
Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Kapitał zakładowy: 8 986 000,00 PLN - w całości opłacony
 
NIP: 652-169-96-26 KRS: 0000325477 REGON: 241129997

Słowa kluczowe

- Obróbka skrawaniem

- Łopatki robocze i kierujące turbin

- Urządzenia pomiarowe

- Zespoły kompozytowe dla szybowców i samolotów