YT

 

Wiadomości

Aerospace and Defense Meetings Central Europe Rzeszów

18-01-2022
10-11 Maj 2023, G2A Arena, Jasionka

Konferencja Rzeszów Air Cargo Event

16-01-2023
Urban Lab Rzeszów 3 lutego 2023 roku
Czytaj wszystkie

Wizytówki

Thoni Alutec Sp. z o.o.

Firma Thoni Alutec specjalizuje się w produkcji odlewów ze stopów lekkich w formach piaskowych oraz kokilach.
 
Dziesiątki lat doświadczeń oraz stały rozwój produkcji odlewów ze stopów lekkich (stopy bazujące na aluminium i magnezie), doskonalenie technologii odlewania oraz szkolenie wysoko kwalifikowanej kadry sprawiły, że Firma Thoni Alutec odgrywa ważną rolę na międzynarodowej scenie producentów odlewów i jest uznawana za jedną  z najnowocześniejszych odlewni stopów lekkich na świecie. Firma zatrudnia 1200 osób, swoją produkcję skupia w halach o łącznej powierzchni 45 tys. m2. Produkty są dostarczane do odbiorców na całym świecie. Firma Thoni Alutec  oferuje wykonanie odlewów według indywidualnych życzeń Klientów oraz zgodnych z  międzynarodowymi normami. Zakład jest nieustannie oceniany poprzez audity Klientów oraz przez niezależną organizację TÜV.
 
Firma oferuje kompletne rozwiązania, poczynając od konstrukcji, poprzez zaprojektowanie i wykonanie oprzyrządowania modelowego, wykonanie odlewu, obróbkę cieplną, mechaniczną, montaż wykonanych elementów, nanoszenie powłok ochronnych oraz szereg badań na każdym etapie produkcji, włącznie z badaniami nieniszczącymi.
 
Aby podnieść konkurencyjność oferowanych detali, został uruchomiony dział obróbki mechanicznej. Został on stworzony od podstaw. Powstała nowa hala produkcyjna, w której zostały ulokowane najnowocześniejsze obrabiarki CNC w technologii HSM z magazynami narzędzi, sterowane numerycznie w pięciu osiach.
 
Kontrola detali obrobionych odbywa się na maszynach pomiarowych CMM w specjalnie do tego celu przygotowanym w klimatyzowanym pomieszczeniu.

Kontakt

Thoni Alutec Sp. z o.o.
 
ul. Przyszowska 1
37-450 Stalowa Wola
 
Tel.  + 48 15 8149800
Fax. + 48 15 8149809
 

Słowa kluczowe

- Obróbka cieplna

- Odlewy ze stopów Mg, Al.