Opublikowano 2022-05-24

Siemens na targach ITM INDUSTRY EUROPE 2022

http://www.dolinalotnicza.pl/gfx/dolina-lotnicza/pl/defaultaktualnosci/2/188/1/

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska firmy Siemens na targach ITM INDUSTRY EUROPE 2022, które odbędą się w dniach 31.05-03.06.2022 w Poznaniu.

Znajdziecie ich Państwo w pawilonie 3, stoisko nr 33.

Jednym z wiodących tematów, które będziemy chcieli przedstawić w trakcie trwania targów, jest zaprezentowanie Państwu nowych narzędzi do prowadzenia nauczania w zakresie technologii CNC oraz obsługi i programowania systemów sterowania CNC z rodziny SINUMERIK.

Równocześnie chcielibyśmy Państwa poinformować, że kolejne wersje symulatorów SinuTrain for SINUMERIK Operate*, nie będą już rozwijane. Rolę podstawowego narzędzia symulacyjnego w procesie edukacji oraz przygotowania produkcji przejmuje oprogramowanie Run MyVirtual Machine dla sterowania SINUMERIK ONE, które stanowi milowy krok w zakresie wierności odwzorowania pracy obrabiarki w świecie wirtualnym. Zachęcamy do zapoznania się z akademicką ofertą na oprogramowania Run MyVirtual Machine.

Cyfrowy Bliźniak obrabiarki uruchomiony w programie Run MyVirtual Machine pozwala wiernie odwzorowywać środowisko pracy na rzeczywistej maszynie. Umozliwia symulację takich czynności jak pomiary przedmiotu obrabianego, ocenę ryzyka ewentualnej kolizji uwzględniając geometrię korpusu, obudowy, głowic, narzędzi, oprawek, uchwytów mocujących, półfabrykatów wraz z przesunięciami punktu zerowego. Jest on w pełni zgodny z rzeczywistym sterownikiem przez co pozwala na dokładne określenie przebiegu i czasów wykonania przedmiotu, uwzględniając parametry mechatroniczne obrabiarki.

Dzięki temu nauczanie obsługi i programowania z wykorzystaniem oprogramowania Run MyVirtual Machine może w znaczący sposób zastąpić nauczanie realizowane na rzeczywistej maszynie. Dotyczy to także maszyn 5-osiowych, wielokanałowych o dowolnym stopniu skomplikowania, niezależnie od typu obrabiarki.   

W trakcie targów będą Państwo mieli okazje zapoznać się z oprogramowaniem Run MyVirtual Machine i poznać w praktyce jego niezwykłe zalety pozwalające na realizację procesu kształcenia na znaczenie wyższym poziomie niż dotychczas.       

Na targach będzie miała miejsce polska premiera najnowszego sterowania SINUMERIK ONE.

By pokazać nową funkcjonalność tego systemu oraz narzędzi i środowiska związanego z tworzeniem i użytkowaniem Cyfrowego Bliźniaka wystawimy 5-osiową maszynę edukacyjną SLV EDU firmy SolidVision wyposażoną w SINUMERIK ONE.

*) Informujemy, że z końcem września 2022 r. wygasa nasza specjalna oferta na dostawę do placówek edukacyjnych pakietu szkoleniowo-symulacyjnego SinuTrain 4.x Academic Bundle Trainer XL. Po tym okresie pozostaną w sprzedaży pakiety edukacyjne SinuTrain sygnowane jako „Academic”.

Do zobaczenia!

Pawilon 3, stoisko nr 33