YT

 

Wiadomości

Aerospace and Defense Meetings Central Europe Rzeszów

18-01-2022
10-11 Maj 2023, G2A Arena, Jasionka

Konferencja Rzeszów Air Cargo Event

16-01-2023
Urban Lab Rzeszów 3 lutego 2023 roku
Czytaj wszystkie

Wizytówki

B&M OPTIK Sp. z.o.o.

Jesteśmy czołowym producentem soczewek w Polsce. Specjalizujemy się w optyce dla przemysłu.

W optyce instrumentalnej, bardzo trudno stworzyć jest produkt uniwersalny. Produkujemy soczewki zawsze na indywidualne zamówienie. Pomagamy w projektowaniu soczewek, mamy bardzo dużą bazę soczewek wcześniej produkowanych.

Na tej stronie udostępniamy program do łatwego projektowania soczewek, są tu katalogi szkła optycznego, filtry szklane itp. www.bmo.pl
 

Dla zainteresowanych procesem produkcyjnym polecamy naszą strone www.produkcja.com.pl Jest tam bardzo szczegółowo opisany proces produkcyjny, wiele zdjęć , rysunków oraz 40 minutowy film.
 

Od 2005 roku jesteśmy członikiem Doliny Lotniczej a od 2002 roku posiadamy certyfikat jakości ISO 9001.

Mieścimy się we wsi Zaczernie 4 km od północnych granic Rzeszowa na Podkarpaciu

Kontakt

Adres firmy: 

B&M OPTIK Sp. z o.o.

Zaczernie 798
36-062 Zaczernie
www.bmo.pl

Kariera

Optica Sp. z o.o. powstała w 1997 roku. Naszym głównym udziałowcem jest niemiecka firma optyczna B&M Optik GmbH.

Wybranie Rzeszowa jako lokalizacji zakładu nie było przypadkiem. Tutaj od 1960 roku mieściła się filia Polskich Zakładów Optycznych, oraz jedyna specjalistyczna szkoła zawodowa, szkoląca optyków na potrzeby ww. zakładu. Optica prawie w 100 % zatrudnia dawnych pracowników PZO filia w Rzeszowie.

 

Nowoczesny park maszynowy w połączeniu z wysoko wyszkolonymi pracownikami sprawia, że produkty ze znakiem OPTICA cieszą się w Polsce oraz w wielu innych krajach dużym powodzeniem. Naszą chlubą jest bardzo częsta współpraca ze zleceniodawcami zagranicznymi, którzy docenili nasz profesjonalizm i solidność realizacji zadań.

Chcąc sprostać postawionym sobie zadaniom Optica zakupiła nieruchomości położone we wsi Zaczernie 6 km od Rzeszowa. Uruchomienie produkcji w nowych obiektach nastąpiło w sierpniu 2003 r.

 

W listopadzie 2003 roku nastąpiła zmiana nazwy spółki na B&M OPTIK Sp. z o.o. Tym samym Optica po 6 latach przystąpiła definitywnie do Teamu B&M OPTIK.

 

Własna siedziba była pierwszym krokiem na drodze udoskonalania zakładu. W 2004 roku zakupiliśmy dwa Interferometry laserowe wraz z oprogramowaniem do analizy powierzchni płaskich jak i promieni. W 2005 roku kupiliśmy kolejną hale wraz z 50 arową działką a w 2007 roku planujemy budowę 500 metrowej hali.

 

W kwietniu 2005 roku przystąpiliśmy do zrzeszenia Dolina Lotnicza.

 

Od 2003 roku posiadamy system jakości ISO 9001

Kooperacja

Naszym udziałowcem jest B & M Optik GmbH z Limburga Niemcy.

www.bm-optik.de

 

Słowa kluczowe

- Części optyczne