Opublikowano 2015-07-07

Była WSK Rzeszów jest Pratt&Whitney Rzeszów

http://www.dolinalotnicza.pl/gfx/dolina-lotnicza/pl/defaultaktualnosci/2/87/1/

Członek SGPPL "Dolina Lotnicza", firma WSK Rzeszów, która od 2002 roku jest częścią United Technologies Corporation, od 1.07.2015 r. zmieniła nazwę na Pratt&Whitney Rzeszów S.A.

To bardzo ważna zmiana w 77- letniej historii przedsiębiorstwa wybudowanego ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego jako Państwowe Zakłady Lotnicze Wytwórnia Silników Nr 2 w Rzeszowie. Pratt & Whitney Rzeszów będzie rozwijał tradycje i osiągnięcia rzeszowskiej wytwórni, która przez ponad siedem dekad była synonimem Rzeszowa i Podkarpacia, dając stabilną pracę tysiącom rodzin w nowoczesnej, stosującej najnowocześniejsze technologie fabryce, która w przemożny sposób wpływała i wpływa na ich rozwój oraz życie mieszkańców miasta i regionu.

„Decyzja o zmianie nazwy nie była łatwa, odkładaliśmy ją przez wiele lat. Wielu naszych pracowników ma do nazwy WSK Rzeszów stosunek emocjonalny.  Kierowaliśmy się jednak naszą przyszłością oraz dodatkowymi szansami, które wiążą się z nową marką. Jesteśmy dumni z naszej tradycji i szanujemy dokonania pokoleń naszych pracowników. Po raz kolejny jednak musimy wykazać się odpowiedzialnością, zdolnością do zrozumienia wyzwań współczesności oraz gotowością do skutecznej reakcji na zachodzące zmiany” – mówi Prezes Zarządu, dyrektor generalny Pratt & Whitney Rzeszów Marek Darecki.

W ciągu 13 lat od udanej prywatyzacji, która przyniosła firmie wiedzę, kapitał i rynki zbytu, nastąpiła olbrzymia transformacja. Jednym z efektów zachodzących przemian jest całkowita zmiana  portfela produktów i klientów.

„Nasza firma działa na rynkach globalnych i dostarcza swoje wyroby do klientów na całym świecie. Z tego punktu widzenia nazwa firmy zaczyna odgrywać bardzo ważną rolę. Nasi klienci działają w biznesowym środowisku, w którym funkcjonują firmy o dobrze rozpoznawalnych markach. Posiadanie dobrze rozpoznawalnej nazwy, przekłada się na kontrakty i kolejne miejsca pracy. Dlatego też podjęliśmy decyzję o zmianie nazwy na Pratt & Whitney Rzeszów. Pierwszy jej człon podkreśla naszą przynależność do jednej z najlepszych, światowych firm lotniczych Pratt & Whitney. Drugi symbolizuje nasze przywiązanie do tradycji i do miasta, w którym funkcjonujemy” – podkreśla szef PW Rzeszów.

Firma zmienia także swój znak graficzny – rozstając się z tradycyjnym logotypem symbolizującym lecącego żurawia i przyjmując logo Pratt&Whitney i nazwę Pratt&Whitney Rzeszów. Warto dodać, że firma zmieniała swój brand w przeszłości już 7- krotnie. Obecna zmiana jest naturalną częścią rozwoju rzeszowskiej wytwórni silników lotniczych.