Opublikowano 2020-01-10

Clean Sky 2 Info Day

Informujemy, że w dniu 13 lutego 2020 r. w Centrum Wystawienniczo Kongresowym G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa Samorząd Województwa Podkarpackiego wspólnie z Clean Sky Joint Undertaking organizuje Clean Sky 2 Info Day poświęcony 11. naborowi wniosków w ramach Programu Clean Sky 2.  

Nabór ten zostanie ogłoszony 14 stycznia 2020 r. pod adresem https://www.cleansky.eu/calls

Województwo Podkarpackie podczas Kongresu 590 w dniu 17 listopada 2017 r. jako pierwsze w kraju przystąpiło do Programu Clean Sky.

Program ten jest formą współpracy między Komisją Europejską, a europejskim przemysłem lotniczym, która zawiązana została w celu wprowadzenia znaczących zmian w redukowaniu oddziaływania lotnictwa na środowisko. Jest to też największy europejski program w obszarze „Badania naukowe i innowacje – przestrzeń kosmiczna”.

 Dzięki udziałowi w tym spotkaniu dowiedzą się Państwo jak skutecznie aplikować o środki z Horyzontu 2020 w ramach Programu Clean Sky 2. 

  • W trakcie spotkania przedstawione zostaną m.in. tematy dotyczące wytycznych czy procedury oceny w 11. naborze wniosków CS.
  • Ponadto będzie to okazja do zadawania pytań managerom Programu Clean Sky.
  • W trakcie sesji równoległych uczestnicy otrzymają szczegółowe informacje dot. poszczególnych 14 celów tematycznych w ramach naboru (m.in. LPA, AIR i SYS).

Agenda spotkania jest w przygotowaniu i zostanie do Państwa przesłana w najbliższym czasie.

Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim. Tłumaczenie na język polski zostanie zapewnione tylko podczas sesji plenarnej.

Link do rejestracji uczestników zostanie przesłany w najbliższym czasie. Będzie dostępny także na stronach:

www.cleansky.eu

oraz

www.rsi.podkarpackie.pl

W razie pytań prosimy o bezpośredni kontakt z Panem Marcinem Garlakiem, Departament Rozwoju Regionalnego, Tel. (17) 747 64 57, e-mail: m.garlak@podkarpackie.pl