Opublikowano 2018-01-31

Dodatkowe połączenia Lufthansy z Rzeszowa do Monachium

W letnim rozkładzie połączeń 2018, Lufthansa uruchomi cztery dodatkowe, wieczorne rejsy w tygodniu na trasie Rzeszów – Monachium. Maszyna wyleci z Monachium w poniedziałki, czwartki, soboty i niedziele. W poniedziałki rejs z Monachium wystartuje o 17:55, a powrotny z Rzeszowa o godz. 19:55. W czwartki i soboty rejsy z Monachium zaplanowano na godz. 17:30, a z Rzeszowa maszyna odleci o godz. 19.30. W niedziele loty z Monachium odbędą się o godz. 18:00, a rejs powrotny z Rzeszowa o godz. 20:00. Pierwszy nowy rejs odbędzie się 3 maja 2018 roku.

"To doskonała wiadomość, długo wyczekiwana przez pasażerów naszego lotniska” – mówi Michał Tabisz, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. „Wraz z dynamicznym rozwojem gospodarczym regionu rosną potrzeby klientów biznesowych, zarówno lokalnych przedsiębiorców prowadzących interesy za granicą, jak i międzynarodowych korporacji obecnych na  Podkarpaciu. Większa częstotliwość lotów z Rzeszowa do hubu Lufthansy w Monachium ułatwi i skróci podróż do najważniejszych centrów biznesowych na całym świecie."

„Połączenia z Podkarpacia do stolicy Bawarii cieszą się dużym powodzeniem, dlatego zdecydowaliśmy się odpowiedzieć na potrzeby pasażerów wprowadzając dodatkowe rejsy. Lufthansa, wraz z innymi liniami Grupy, oferuje łącznie z Monachium rejsy do 130 miejsc na całym świecie. Jestem przekonany, że nowe połączenia zagwarantują mieszkańcom regionu jeszcze lepsze możliwości podróży w celach zarówno biznesowych jak, i turystycznych.” – powiedział Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group w Polsce.

W 2015 roku Munich Airport zostało pierwszym europejskim lotniskiem nagrodzonym prestiżowym tytułem “Five-Star Airport” przez londyński instytut Skytrax. Teraz to Lufthansa otrzymała 5 gwiazdek jako pierwsza w Europie i jak dotąd jedyna linia lotnicza. Skytrax nagrodził Lufthansę najwyższą oceną w lotniczym świecie na początku grudnia. A to nie wszystkie wyróżnienia: w marcu, w corocznym rankingu Skytrax, Terminal 2 i terminal satelitarny operowany przez Munich Airport i Lufthansę otrzymał tytuł najlepszego terminalu na świecie. Nagrody zostały przyznane w uznaniu za usługi premium i niezwykły komfort podróży, dzięki któremu każda podróż przez Monachium jest wyjątkowym doświadczeniem. To pierwszy terminal na świecie, który został specjalnie przystosowany do potrzeb ruchu przesiadkowego, co sprawia, że przesiadanie się na inny samolot w Monachium jest bardzo komfortowe. Żaden inny europejski hub nie może konkurować z nim minimalnym czasem przesiadki, wynoszącym tylko 30 minut.

Lufthansa wierzy w potencjał biznesowy oferowany przez region. Oferując Partner Plus Benefit, dysponuje wzorcowym programem lojalnościowym dla klientów korporacyjnych oraz narzędziem do zarządzania podróżami dostępnym dla wszystkich firm w regionie. W Polsce w programie Partner Plus Benefit bierze udział łącznie ok. 8 tysięcy firm. Rezerwacji można
dokonywać na stronie lh.com i w biurach podróży.


Dodatkowych informacji udzielają:


Solski Communications
Senior Associate
Anna Włodarczyk
Tel. (22) 242 86 33
awlodarczyk@solskipr.pl


Solski Communications
Senior Associate
Monika Leszczyńska
Tel. (22) 242 86 48
mleszczynska@solskipr.pl