Opublikowano 2021-03-17

EDOCS SYSTEMS

http://www.dolinalotnicza.pl/gfx/dolina-lotnicza/pl/defaultaktualnosci/2/167/1/

EDOCS SYSTEMS – firma z Rzeszowa staje się wiodącym dostawcą rozwiązań dla Przemysłu 4.0 na Podkarpaciu, łączącym unikalne kompetencje z zakresu IT, automatyki oraz wieloletniego doświadczenia w zarządzaniu firmami produkcyjnymi.

EDOCS SYSTEMS – rzeszowska firma oferująca rozwiązania w obszarze Przemysłu 4.0 nawiązała partnerstwo z Europa Systems – światowej klasy producentem i integratorem systemów automatyki magazynowo – przemysłowej. W efekcie EDOCS SYSTEMS stał się strategicznym dostawcą i partnerem w zakresie konstruowania inteligentnych systemów opomiarowania oraz sterowania do kompleksowych rozwiązań intralogistycznych oferowanych przez Europa Systems. Dzięki tej współpracy rzeszowska spółka pozyskała środki na rozwój i unowocześnienie swoich rozwiązań, w tym sztandarowego produktu – systemu do zarządzania produkcją EDOCS MES.

EDOCS MES to system dostosowany do potrzeb małych i średnich firm produkcyjnych, które chcąc sprostać wymaganiom współczesnego rynku wdrażają rozwiązania Przemysłu 4.0. EDOCS MES zapewnia  monitorowanie i optymalizację procesów produkcyjnych umożliwiając obniżenie kosztów produkcji. Nowa wersja systemu zawiera między innymi unowocześnione rozwiązanie Visual Mobile Management – intuicyjny, oparty na doświadczeniach specjalistów od zarządzania produkcją  system raportowania danych oraz informacji zarządczych. Dzięki webowej aplikacji dostosowanej do urządzeń mobilnych, możliwe jest wsparcie zarządzania firmą z dowolnej lokalizacji.

“W dzisiejszych czasach szybki dostęp do danych pomaga efektywniej zarządzać biznesem. Dzięki połączeniu sił oraz know-how Europa Systems i EDOCS SYSTEMS, ściślej zintegrujemy potencjał technologiczny naszych rozwiązań w zakresie kompleksowych projektów w obszarze informatyzacji i automatyzacji procesów produkcyjnych i magazynowych. EDOCS SYSTEMS to rozwiązania dla Przemysłu 4.0 i zespół zdolnych informatyków i automatyków, którzy są w stanie tworzyć kolejne, zaawansowane rozwiązania oraz wspierać rozwój produktów oferowanych przez Europa Systems.”- wyjaśnia Marcin Tomkiewicz – Prezes Zarządu Europa Systems oraz EDOCS SYSTEMS.

Foto: „Firma EDOCS SYSTEMS staje się wiodącym dostawcą rozwiązań dla Przemysłu 4.0 na Podkarpaciu.

O firmie Europa Systems

Europa Systems należy do wiodących producentów i integratorów automatyki magazynowo – przemysłowej. Polska firma dysponuje jednym z najbardziej nowoczesnych obiektów produkcyjnych w Europie, zatrudniając ponad 240 inżynierów, techników i wysoko wykwalifikowanych specjalistów w zakresie projektowania, produkcji, montażu i serwisu. Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu, nabytemu w trakcie realizacji projektów dla klientów z 35 krajów, firma Europa Systems stała się uznanym dostawcą kompleksowych rozwiązań intralogistycznych. Dzięki własnemu ośrodkowi badawczo-rozwojowemu w Polsce oferuje innowacyjne systemy do automatyzacji fabryk i magazynów.

O firmie EDOCS SYSTEMS

EDOCS SYSTEMS tworzy i wdraża rozwiązania z obszaru oprogramowania i automatyki, które pozwalają optymalizować procesy produkcyjne i w praktyce stosować koncepcję Przemysłu 4.0. Początki firmy sięgają 2007 roku. Już 5 lat później stworzone przez EDOCS SYSTEMS oprogramowanie do zarządzania produkcją klasy MES skutecznie monitorowało kilkaset maszyn klientów firmy dostarczając wiarygodnych danych o realizacji procesów produkcyjnych. W 2017 EDOCS SYSTEMS stał się członkiem klastra Dolina Lotnicza i nawiązał współpracę z firmami z przemysłu lotniczego. Jako jedyna w Klastrze polska firma dostarczająca rozwiązania w zakresie Przemysłu 4.0, EDOCS SYSTEMS reprezentował w tym obszarze Dolinę Lotniczą na licznych międzynarodowych konferencjach branżowych. Obecnie firma zatrudnia kilkudziesięciu specjalistów z obszaru informatyki i automatyki, a także praktyków posiadających szeroki know-how w zakresie zarządzania procesami produkcyjnymi.

Dodatkowych informacji udziela:

Tomasz Żabiński – Wiceprezes, Dyrektor działu Automatyki i B+R

t.zabinski@edocssystems.com

tel: +48 530 201 304

www.edocssystems.com