Opublikowano 2024-07-05

List Rektora Politechniki Rzeszowskiej zapraszający do rekrutacji na studia w roku akademickim 2024/2025

Szanowni Państwo,

Poniżej znajdą Państwo list Rektora Politechniki Rzeszowskiej, prof. dr hab. inż. Piotra Koszelnika, zapraszający do rekrutacji na studia w roku akademickim 2024/2025.

 

Szanowni Państwo,

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza zaprasza do rozpoczęcia studiów na najbardziej cenionej uczelni południowo-wschodniej Polski. Do 15 lipca br. do godz. 15:00 trwa internetowa rekrutacja na I stopień studiów (studia inżynierskie lub licencjackie) w trybie stacjonarnym: https://rekrutacja.prz.edu.pl/kierunki

Kandydaci mają do wyboru 33 atrakcyjne kierunki studiów w języku polskim i 3 kierunki studiów w języku angielskim na 7 wydziałach uczelni – 6 wydziałów w Rzeszowie i 1 wydział w Stalowej Woli.

Wysiłek włożony w naukę zdecydowanie się opłaca i jest najlepszą możliwą inwestycją w przyszłość. Wykwalifikowani inżynierowie, którzy posiadają wiedzę techniczną mogą liczyć na stabilne i dobrze płatne zatrudnienie. Zarówno rodzimy, jak i zagraniczny rynek pracy, chętnie zatrudni każdego absolwenta Politechniki Rzeszowskiej.

Dzięki nauce na Politechnice Rzeszowskiej można zdobyć nie tylko tytuł inżyniera i magistra, ale również konkretną wiedzę i kwalifikacje. Na kierunkach technicznych jest szereg specjalizacji, które studenci mogą wybrać w zależności od zainteresowań i swoich przyszłych planów zawodowych. Każda specjalizacja to nie tylko solidna dawka wiedzy teoretycznej, ale również możliwość zdobycia doświadczenia w trakcie zajęć warsztatowych i praktyk bezpośrednio u pracodawców. Studenci studiów technicznych już podczas studiów mogą budować swoje CV, które po dyplomie będzie miało już sporo pozycji. Choć nauka bywa absorbująca, wielu naszych studentów decyduje się na pracę już podczas studiów, dzięki czemu płynnie wchodzą na rynek pracy.

Więcej informacji można znaleźć w informatorze uczelnianym, jak również na samej stronie internetowej rekrutacji Politechniki Rzeszowskiej: https://rekrutacja.prz.edu.pl/uczelnia/informator

Serdecznie zapraszam Państwa najbliższych do rekrutacji na Politechnice, a Państwu życzę udanego wzmożonego okresu rodzinnych urlopów.

Z wyrazami szacunku
prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik
Rektor Politechniki Rzeszowskiej