Opublikowano 2008-06-09

Nowy kierunek nauczania zawodu w Zespole Szkół Technicznych – technik odlewnik

Już od września 2008 z inicjatywy Stowarzyszeń KOM – CAST oraz SGPPL Dolina Lotnicza, Zespół Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Rzeszowie uruchomił nowy kierunek nauczania zawodu – technik odlewnik.

Nowa oferta edukacyjna dostosowana jest do aktualnych ofert rynku pracy, o czym może świadczyć wcześniej przeprowadzona analiza potrzeb w odniesieniu do dynamicznego rozwoju odlewnictwa na Podkarpaciu.

Nowy, zaproponowany kierunek nauczania w popularnym na rynku pracy zawodzie z pewnością przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności szkoły, a przyszłym absolwentom stworzy możliwość stałej, stabilnej pracy w nieustannie rozwijającej się firmie o ugruntowanej pozycji na rynku.

Dla uczniów dojeżdżających z poza Rzeszowa zwrot kosztów dojazdu do szkoły sponsoruje: Zakład Metalurgiczny WSK-Rzeszów, WSK PZL-Rzeszów, META-ZEL Rzeszów. Zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe będą odbywać się w w/w zakładach, absolwenci będą zatrudnieni na atrakcyjnych warunkach z możliwością kontynuacji nauki na Politechnice Rzeszowskiej i AGH Kraków dofinansowanej przez te zakłady.