Opublikowano 2020-08-17

PZL Sędziszów uruchomiło linię do produkcji masek klasy KN95

Zakład PZL Sędziszów, znany dotychczas z produkcji filtrów do samochodów oraz maszyn rolniczych, intensyfikuje swoje zaangażowanie w walce z SARS-CoV-2. Spółka poinformowała, że uruchomiła najnowocześniejszą linię do produkcji masek ochronnych klasy KN95, spełniającej standardy europejskiej klasy filtracji FFP. Maski już niedługo trafią do klientów indywidualnych.

Wspomniana linia produkcyjna dla masek KN95 to nowoczesna, w pełni automatyczna linia o wysokiej wydajności, zapewniająca najwyższe standardy jakościowe. Wydajność produkcji wynosi około 35 ~ 50 sztuk / min. Daje to możliwość produkowania do 400 0000 masek tygodniowo. Maszyna może produkować maski o 6 warstwach filtracyjnych, zapewniając maksymalny komfort oddychania. Zgrzewanie materiałów ultradźwiękowo zapewnia trwałość i szczelność maski, natomiast automatyczne, szczelne pakowanie zapewnia czystość oraz możliwość długiego przechowywania.

Każda maska poddawana jest promieniowaniom ultrafioletowym, które sterylizuje maskę oraz skutecznie zabija mikroorganizmy. Maski klasy KN95 charakteryzują się stopniem filtracji na poziomie 95% i zalecane są przez WHO jako minimalny standard ochrony. Warto wspomnieć, że fabryka ma już w ofercie maski z domieszką nano-srebra, które odznacza się silnymi właściwościami antybakteryjnymi.

Wszyscy musimy mieć na uwadze, że pomimo znoszenia obostrzeń, pandemia koronawirusa nie odpuszcza. Nadal kluczowe dla bezpieczeństwa każdego z nas jest zachowanie środków ostrożności oraz utrzymanie dystansu społecznego tam, gdzie to możliwe. Uruchomienie linii produkcyjnej dla masek klasy KN95 to kolejny krok PZL Sędziszów w zakresie dywersyfikacji oferty oraz zaangażowania w walkę z pandemią koronawirusa. Maski będzie można zakupić bezpośrednio u nas oraz u wybranych dystrybutorów" – mówi Agnieszka Dec, Dyrektor handlowy w PZL Sędziszów.

Ceny maseczek  kształtują się następująco:

                                                                      5 warstwowe    2,30 zł netto

                                                                     4 warstwowe     1,80 zł netto

Istnieje możliwość wykonania maseczek 3 i 2 warstwowych w niższych  cenach.

KONTAKT

ul. Fabryczna 4
39-120 Sędziszów Małopolski

tel +48 17 7450211

email: sekretariat@pzlsedziszow.pl