Opublikowano 2017-10-30

SPINO.PL

Codziennością w firmach z branży technicznej ( i nie tylko) jest niemal codzienne  poszukiwanie informacji typu: konieczna usługa szlifowania płaszczyzny  1000 x 600 , konieczna usługa na tokarce tarczowej CNC fi 1100, awaria – poszukiwana firma która naprawia napędy Heidenhein, poszukiwana obróbka cieplna jako proces specjalny jeszcze z dedykowanymi zatwierdzeniami, posiadamy wolne moce przerobowe na wiertarce elektroerozyjne, wolne moce na centrum tokarskim, wykonujemy oprzyrządowanie, itd.

Postawiłem tezę: zbudować taki algorytm a dalej system informatyczny (przy współpracy z firmą programistyczną) który umożliwiłby  w czasie rzeczywistym wymianę przywołanych  informacji pomiędzy firmami (użytkownikami).

System który opisuję poniżej jest rozwiązaniem przywołanej tezy: poniżej ogólna informacja o  Systemowym Parku Technologicznym  spino.pl.


Po utworzeniu własnego profilu w systemie przez Użytkownika możliwa jest wymiana oraz kojarzenie informacji z pozostałymi Użytkownikami w zakresie: posiadanego parku maszyn, wolnych mocy przerobowych, posiadanych technologii, świadczonych usług, wytwarzanych narzędzi, budowanych maszyn specjalnych a także oferowanych materiałów, maszyn i urządzeń.

Jest on dedykowany dla narzędziowców oraz ogólnie dla branży metalowo-maszynowej oraz tworzywowej.

Każdy z Użytkowników może określić własne posiadane możliwości (towary-usługi) oraz zapytania o bieżące potrzeby na jednolitych matrycach parametrów. Dzięki standaryzacji sposobu opisu system może te informacje porównywać i kojarzyć a przy spełnieniu warunków zapytania przez zamieszczone pozycje ofertowe – podawać wzajemne dane kontaktowe skojarzonych Użytkowników.


W powyższy analogiczny sposób opisujemy każdy z elementów zamieszczonych w systemie  (aktualnie ok 600 różnych kategorii).

Obecnie jest ok. 340 Użytkowników  z ponad 2000 pozycjami towarowo-usługowymi.

System podlega ciągłej rozbudowie w oparciu o wnioski Użytkowników.


W załączniku – opis działania systemu. 

Janusz Wyderka

Inżynier projektu

+48 660 422 396

jw@spino.pl

Spino Sp. z o.o.