Opublikowano 2020-09-14

Targi China Hi-Tech Fair (CHTF)

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność Państwa poinformować, że w dniach 11-15 listopada br. Konsulat Generalny RP w Kantonie weźmie udział w targach China Hi-Tech Fair (CHTF), które odbędą się w Shenzhen Convention and Exhibition Center.

CHTF to jedne z największych targów wysokich technologii w Chinach. W zeszłym roku w wydarzeniu wzięło udział ponad 3,3 tys. wystawców z 44 krajów, którzy prezentowali swoją ofertę na ponad 140 tys. m2 łącznej powierzchni wystawienniczej. Liczba odwiedzających sięgnęła 576 tys. osób.

Na targach CHTF prezentowane są technologie z szeroko pojętej branży ICT, w tym m.in. w takich dziedzinach jak: sztuczna inteligencja (AI), wirtualna rzeczywistość (VR), internet rzeczy (IoT), technologie przetwarzania dużych zbiorów danych (big data), medycyna biologiczna (biological medicine), technologie ICT w usługach finansowych, technologie łańcucha bloków (blockchain). Nie brakuje również rozwiązań w dziedzinie efektywności energetycznej, energetyki odnawialnej, zielonych technologii, smart city, robotyki, przemysłu medycznego, lotniczego, kosmicznego i obronnego. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: http://www.chtf.com/english/.

Zachęcamy polskie firmy i instytucje otoczenia biznesu do zaangażowania w działalność promocyjną w ramach China Hi-Tech Fair, w tym w szczególności do:

–          przygotowania i rejestracji udziału w CHTF w trybie on-line (bezpłatnie);

–        przesłania na adres Konsulatu Generalnego RP w Kantonie materiałów informacyjnych i promocyjnych, które będą prezentowane i dystrybuowane w ramach polskiego stoiska.

Udział Polski w tak prestiżowym wydarzeniu, jakim są targi China Hi-Tech Fair będzie doskonałą okazją do zaprezentowania polskiej oferty w dziedzinie zaawansowanych technologii, w szczególności ze względu na miejsce wydarzenia. Delta Rzeki Perłowej (Greater Bay Area), czyli obszar obejmujący m.in. takie miasta jak Kanton, Hong Kong, Makao i właśnie Shenzhen, uznawana jest za chińską Dolinę Krzemową, a Guangdong jest największym partnerem gospodarczym Polski wśród wszystkich prowincji Chin. Wejście na tutejszy bardzo dynamicznie rozwijający się rynek może oznaczać otwarcie ogromnych możliwości rozwoju dla polskiego przemysłu wysokich technologii.

W celu ustalenia bardziej szczegółowych informacji dotyczących możliwości udziału w CHTF 2020 prosimy o kontakt z Konsulatem Generalnym RP w Kantonie (karol.peczak@msz.gov.pl / Tel.: +86 20 8121 9993/4

www.kanton.msz.gov.pl