Opublikowano 2019-01-29

Rozwiązanie Industry 4.0 dla przewagi konkurencyjnej

Szanowni Państwo,

Jest mi miło podzielić się informacją na temat realizowanego przez Fundację Uniwersytecką
w Stalowej Woli oraz Proceed Consulting w Rzeszowie projektu budowy w organizacjach przewagi konkurencyjnej poprzez podnoszenie poziomu produktywności maszyn, rozwoju umiejętności, wpisującego się w strategię przemysłu 4.0.


Pozyskiwanie realnych danych w czasie rzeczywistym o efektywności wykorzystania parku maszyn (wskaźnik OEE oraz Pareto trybów pracy maszyny), ich analiza, umiejętność wyciągania wniosków, inicjowanie oraz efektywna realizacja projektów wpisujących się w potrzeby biznesowe organizacji są niewątpliwie kluczem dla wzrostu. To jedna z zalet systemu WSA vibration sensors.

Niemniej jednak kluczową funkcjonalnością systemu WSA jest zapobieganie awariom maszyn poprzez sensory pomiaru wibracji, temperatury kluczowych jej elementów. Jest to  innowacyjne rozwiązanie z zakresu tzw. Predictive TPM. Jest to jedna z trzech funkcjonalności tego systemu, który został wdrożony w oparciu o kilkunastoletnie doświadczenia Lean Six Sigma firm produkcyjnych.


Aby skastomizowane wdrożenie danej funkcjonalności systemu WSA spotkało się ze zrozumieniem pracowników różnych funkcji organizacji, zdefiniowano procesy budowy umiejętności. Stąd też wachlarz praktycznych warsztatów składający się na uzyskiwanie przewagi konkurencyjnej w oparciu o zarządzanie danymi:

  • certyfikacja Q-Belt inżynierii jakości
  • certyfikacja Black Belt Six Sigma wraz z projektami jakościowymi
  • certyfikacja nowoczesnego inżyniera produkcji – Lean Manufacturing Engineer
  • doskonalenia kompetencji przywódczych i zarządzania projektami
  • doskonalenia umiejętności BHP i ppoż. poprzez zastosowanie warsztatów z fantomem, urządzeniem AED, namiotem dymnym, czy ścianką ppoż.

Dla członków Stowarzyszenia Dolina Lotnicza opracowano specjalne rabaty zarówno na wdrożenie danego modułu systemu WSA jak i realizację warsztatów szkoleniowych.  

Koszt działającego systemu dla jednej maszyny wynosi ok. 350 pln/tydzień. Zmniejsza się on przy wzroście ilości mierzonych maszyn przez jeden koncentrator. Oferowany jest 2 tygodniowy okres testów od instalacji do podjęcia decyzji o jego zakupie.

Zachęcam Państwa do zapoznania się z krótkimi, wizualnymi  broszurami, do bezpośredniego kontaktu mailowego lub telefonicznego z zespołem projektu oraz do rozwoju przewagi konkurencyjnej Waszych organizacji:
Małgorzata Kobylarz tel. 606 202 198; email: mkobylarz@fu.stalwol.pl (warsztaty szkoleniowe)
Stanisław Nowak tel. 530 957 611; email: stanislaw.nowak@proceedconsulting.pl (system WSA)